Den Digitale Time
Den Digitale Time er en fantastisk mulighed for alle, der ønsker hjælp med deres digitale enheder. Uanset om du har spørgsmål om din computer, tablet eller smartphone, er der hjælp at hente. Arrangementet fokuserer på at give deltagerne tips og tricks til at navigere i den digitale verden, fra bibliotekets hjemmeside til diverse digitale tjenester og selvbetjeningsløsninger.
Den Digitale Time finder sted på Nyborg Bibliotek tirsdag den 18. marts 2025 kl. 10:00. Der er mulighed for både individuel vejledning og gruppediskussioner, så du kan få svar på netop dine spørgsmål. Medbring gerne din egen PC, tablet eller telefon, men der vil også være PC'er til rådighed.
DR Romanklubben
For de litteraturinteresserede tilbyder Nyborg Bibliotek DR Romanklubben, hvor du kan få nye læseoplevelser og dele dine tanker med andre. Denne gang er det Jonas Erikssons "Af stumper og skår", der er på programmet. Romanklubben mødes en gang om måneden fra december til maj, og du kan vælge at deltage i en eller flere sessioner.
Arrangementet finder sted mandag den 17. marts 2025 kl. 18:30. Da der er et begrænset antal pladser, er det nødvendigt at bestille en gratis billet. Du kan gøre dette via billet-knappen, telefonisk på 63 33 70 75, eller ved direkte henvendelse på biblioteket. Bogen kan lånes ved at vise din billet på Nyborg Bibliotek.
Praktisk information
Den Digitale Time
Dato: Tirsdag 18. marts 2025
Tid: Kl. 10:00
Sted: Nyborg Bibliotek, Torvet 11, 5800 Nyborg
Entré: Ikke oplyst
DR Romanklubben
Dato: Mandag 17. marts 2025
Tid: Kl. 18:30
Sted: Nyborg Bibliotek, Torvet 11, 5800 Nyborg
Entré: Gratis billetter
Tilmelding: Via billet-knappen, tlf. 63 33 70 75, eller ved henvendelse på biblioteket
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her